Pvp Server Tanıtım , Client Paylaşım , Server Destek
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1299 Private Server Forumu

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Online Oyun Oynayanlar(Knight vs. ) Dikkat!Lütfen Herkes Baksın!

YazarMesaj
Seytan67
Banned
Banned

Online Oyun Oynayanlar(Knight vs. ) Dikkat!Lütfen Herkes Baksın! Empty
MesajKonu: Online Oyun Oynayanlar(Knight vs. ) Dikkat!Lütfen Herkes Baksın!   Online Oyun Oynayanlar(Knight vs. ) Dikkat!Lütfen Herkes Baksın! EmptyÇarş. Mart 11, 2009 1:19 pm

Arkadaşlar burda ne knightı kötülemek için bir yazı yazıyorum nede başka bir online oyunu.Çünkü kötülemeye kalksam insanlar sanane,kıskanma gibi saçma laf üretip duruyolar.Bende zamanında knightı çok oynadım.Gerçekten o zamanlar yapıcak uğraşıcak bir şeylerim olmadığı için oynuyodum.Yani o zamanlar boş adamdım.Ama bırakalı 3 sene oldu çok şükür.Neyse işin knight kısmını geçerken bir gerçek var.Bu yazacaklarım bilimsel verilerdir.Ege tıp fakültesinin 150 kişinin üstünde yaptığı araştırmadır. Knight başında ya da herhangi bir online oyun başında yani bilgisayar başında günde 2.5 saatten fazla oturmak insanlarda bel ve boyun fıtıklarına yola açabiliyor.Eğer PC başında bel ya da boyun ağrıları gözükmeye başladıysa tehlikeli durumda olabilirsiniz.PC yi 40 dakkadan fazla kullanımlarda ise gözlerde bir yanma,sulanma,kaşıntı ortaya çıkabiliyor buda göz bozukluklarına yol açıcı etkenlerden birisi.Yani bu gibi durumlar sizde de oluşmaya başladıysa tehlikedesiniz.Herkesin bildiği gibi mesala Knightta çok güzel bir partideyken tuvalet ihtiyacımız gelse bile o partiden atılmamak uğruna 1-2 saat kendimizi sıktığımızı biliriz.Buda kabızlık ve böbrek organına zarar verebiliyor.Birde çok hızlı ve saatlerce klavye kullanımının bileklerde ve parmaklarda kireçlenmelere yol açtığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.Ve en önemlisi bu oyun çoğu kişide lütfen bende böyle bir şey yok gibi şeyler yazmayın çoğu kişide diyorum o siz olmayabilirsiniz sosyal bir depresyon yaratıyor.Bu şöyle algılanmasın.Adam 24 saat eve kapanıyor.Knight oynayalarda çalışıyor,geziyor ama mesala otobüste bir grup gençle karşılaştım aralarında gerçek reel olanı konuşcalarına knight tartışması yapıyorlardı ciddi ciddi.Bu depresyon başlangıcıdır.Kulak misafiri oldum bir arkadaş diğerine benimle şu saatte şuraya gelirmisin diyor.Oda yok o saatte bdv mi ne var o tarzca birşey diyor.Ayrıca bu oyunda 10-12.000TL kadar paralar harcanıyor.Yani sonuç olarak yukarıdaki belirtiler varsa bilimsel olarak bu oyunları bırakmanızda yarar var.Size sadece şunu söylüyorum eğer yukarıdaki belirtilerden herhangi 1 tanesi varsa sadece 4 gün bilgisayarı açmayın oyunu demiyorum PC yi.Dayanın ve 4 gün açmayın.Arkadaşlarınızla dışarda gezin ya da öğrenciyseniz bir derslerinize bakın.Yani Pc dışında bişeler yapın.Ne demek istediğimi anlıyacaksınız.Yukarıdaki araştırmalar tamamen kendime aittir.Ege Üniversitesinden arkadaşım Sevcan Turhal a teşekkür ederim.
Bana hak veren arkadaşlar bu tür oyunları oynayan arkadaşlarına bu yazıları iletirlerse sevinirim ve başka sanal ortamlarda paylaşırlarsa sevinirim.

Online Oyun Oynayanlar(Knight vs. ) Dikkat!Lütfen Herkes Baksın!
1 sayfadaki 1 sayfası